...

prose

Jak jsem se stala druhým pravým věrozvěstem První všesvětové nadnárodní krocanistické církve

Měl obrovského bernardýna a hlavu plnou senzačních a - k jeho smůle dosud nepochopených - průkopnických nápadů. Se svým osudem byl ale smířen - narodil se zkrátka v zabržděné době, která senzační a průkopnické nápady - k její vlastní a vlastně vší smůle všech - odmítá přijímat...
Když procházel kolem s tím svým uslintaným obrpsem, rozhodl se mě - jako jediný pravý věrozvěst První všesvětové nadnárodní krocanistické církve - zasvětit do svého náboženství.
Je to prej jednoduchý: VŠECHNO JE KROCAN.
Pro představu : Já jsem krocan, ty seš krocan, my všichni jsme krocani. Stůl je krocan, židle, na které sedím, je krocan, váš kocour je krocan a rybička taky. Dokonce i to, co dýcháme není vzduch, ale krocan.
A když tomuhle všemu uvěříte, tedy tomu, že krocan je všude kolem vás i ve vás samotných, tak vám za vaši oddanou víru něco dá...Nebude to ale hned!!
Jeho - věrozvěsta samotného - to stálo mnoho úsilí, než byl za svou víru poprvé odměněn. Bylo to prý asi takhle - zrovna šel do hospody, ale jak na potvoru u sebe neměl žádný prachy (!) .. Mohutně se soustředil na krocana a ... HLE! Co před ním neleží?!!! Dvoustovka!! (!) Nezapomněl krocanovi poděkovat a honem ji běžel propít.
Přišlo mi, že strašně kecá, ale jistota, se kterou mě přesvědčoval ve mě vzbuzovala zvědavost a pocit, že je - jak to říct - docela zajímavě šáhlej (ale úplně!).
Členové První všesvětové nadnárodní krocanistické církve musí dodržovat tři pravidla :
1. UCTÍVEJ KROCANA
2. VZÝVEJ KROCANA
3. NEŽER HO NA DEN DÍKUVZDÁNÍ

První všesvětová nadnárodní krocanistická církev má aktuálně (i se mnou) dva členy a než stačím prostestovat jsem za odměnu, že budu šířit krocanistickou víru, pasována na druhého pravého věrozvěsta První všesvětové nadnárodní krocanistické církve...(!)
...Mám najednou strašně naspěch...
Žádné komentáře
 
lilimili.famili@seznam.cz