...

-> Otvírejte okna <-

-> tramvajové etudy <-

V MHD jsem toho zažila spoustu. Kolegyně se kolikrát nestačí divit. Nestačím se divit i já a neznat se, snad bych si ty neuvěřitelný historky ani neuvěřila. I když - ta včerejší byla až moc korespondující s realitou. No, prostě jen někdy zapomínám, že žiju v Praze...
Na Palmovce jsem nastoupila, že se dvě zastávky tramvají svezu až před dům. Co sebou šalina trhla, vypadl společensky unavenému muži telefon z kapsy. Nevšiml si toho, bo spal jak zabitej. Chvíli jsem přemýšlela, jestli budu dělat jako ostatní cestující, že jsem si něčeho nevšimla, či že to není moje věc ( i normálně do všeho zasahující a o všesestarající důchodci nejevili špetku zájmu ), pak se ale něco ve mě hlo.
Šla jsem k němu, drcnu do něj : "Pane!", povídám. Nic. Nic krom toho, že se po mě půl tramvaje otočilo. Rozmyslela jsem si to a ještě chvíi si ho prohlížela a přemýšlela, že bych třeba ten telefon zvedla a strčila mu ho do kapsy. Bála jsem se ale, jak by to vypadalo, kdyby se náhodou probudil.
Ve chvíli, kdy jsem měla vystoupit, se zvedl i slušně vypadající pár ve středním věku...Pán tak tlustej, že pochybuju, že se námáhá ohnout, když si nazouvá boty, se najednou namáhal a chmátnul po telefonu. Byla jsem snad jediná, kdo se po něm pohoršeně podíval. On na mě výhružně. Tak výhružně, že jsem se nezmohla ani na slovo. Byl širší než vyšší a já moc dobře znám to rčení za dobrotu na žebrotu.
Přemýšlela jsem nad tím ještě dlouho doma...
Jsem asi divná, ale kdyby tímhle stylem bylo divnejch lidí víc...tak...tak nevím co...
Co by kdyby přemýšlet mě odnaučila už moje maminka, která ten den spolu s ostatními matkami slavila svátek....
Poslední komentáře
28.07.2013 13:49:44: Stále aktuální katalog oriflame. Každé 3 týdny nový katalog.
15.06.2012 22:14:33: www.penzijni-pripojisteni-info.cz/penzijni-pripojisteni penzijní připojištění kalkulačka
13.05.2012 15:58:01: penzijní připojištění daňové úlevy www.penzijni-pripojisteni-info.cz
03.05.2012 12:49:41: Kulturistika je posilování a zdravý životní styl nezpomeňte - zdravá výživa, dobrý trénink a perfekt...
 
lilimili.famili@seznam.cz